foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


+36 46 555 376
mail@ferenczi.hu

Tisztelettel köszöntöm minden kedves látogatónkat, akik érdeklődnek a Ferenczi Sándor Egészségügyi Szakgimnázium múltja, jelene és jövőbeli tervei iránt, s akiket érdekel, hogy az elmúlt évtizedekben hogyan jutottunk idáig, és napjainkban mi minden történik iskolánk falai között.

Mi nem felejtjük el, hogy honnan jöttünk, mert csak a múltunk ismeretében tudunk a jelenben építkezni és a jövőnk céljait meghatározni. >>>

A tanévnyitó időpontja Szeptember 2-a 8 óra.

Megjelenés alkalomhoz illő ruhában.

Kedves Felnőttoktatásra jelentkezők!
Az 13. évfolyamos tanulóknak 2019.09.03-án 14:00 órakor, a 14. évfolyamosoknak 2019.09.04-én 14:00 órakor, a 15. évfolyamosoknak pedig 2019.03.03-án 15:00 órakor lesz tájékoztató a képzésekkel, gyakorlattal kapcsolatban.

Felvételi Tájékoztatónk 

Erasmus+ program

NYELVKALAND ME


Minőségi oktatással
az egészséges holnapért!

   

SZAKKÖZÉPISKOLA
SZAKKÉPZÉS ÉRETTSÉGI UTÁN

 

 

  

  

  

 

 WAGNER NÁNDOR
ANYASÁG

Wagner Nándor „Anyaság” című szobrát az Academia Humana alapítvány adományozta Bodonyi Csaba építész és a Reneszánsz Kőfaragó Zrt. közreműködésével a Ferenczi Sándor Egészségügyi Szakközépiskolának.

 Szoboravatás: 2015. június 5. 

Oldalainkat 66 vendég és 0 tag böngészi

Felvételi Tájékoztatónk a 2019/2020. tanévre

 

 

A Miskolci SZC Ferenczi Sándor Egészségügyi Szakgimnáziuma

Felvételi Tájékoztatója a 2019/2020. tanévre 

(PDF)

 

 

 

Intézmény neve:                                Miskolci Szakképzési Centrum

Intézmény OM kódja:                       203060

Intézmény címe:                                3525 Miskolc, Széchenyi István utca 103.

Intézmény honlapja:                          www.miskolci-szc.hu

 

 

 

Feladatellátási hely neve:                Miskolci SZC Ferenczi Sándor Egészségügyi Szakgimnáziuma

Feladatellátási hely kódja:               007

Postázási cím:                                 3529 Miskolc, Szigethy Mihály utca 8

 

Cím                                                    3529 Miskolc, Szigethy Mihály utca 8.

Telefonszám                                      06-46/555-376

Fax                                                     06-46/507-980

E-mail                                                Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Honlap                                               www.ferenczi.hu

Tagintézmény-vezető neve              Zsúdel Antónia Orsolya

E-mail címe                                      Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

 

 

Az iskola rövid bemutatása

 

A Miskolci SZC Ferenczi Sándor Egészségügyi Szakgimnáziuma 60 éves múltra visszatekintő intézmény. Mint az ország legnagyobb egészségügyi oktatási intézménye, szakmastruktúrájának alakításával mindig az igényeknek megfelelő szakembereket képezte és képzi  a város és a megye egészségügyi  és szociális intézményei számára.

Az intézmény valamennyi tanára jól felkészült, innovatív, fejlődésre képes. A magas színvonalú oktató- nevelő munkát mutatják a következő eredmények:

- 2002. Közoktatás Minőségéért Díj Kiválóság Kategóriájának Bronz Fokozata.

- 2007. Miskolc Város Nívódíja.

- 2016. Magyar Ápolók Napján az iskolai szakmai munkáért Miniszteri Elismerő Oklevél.

Iskolánk tantestülete a magas szintű ismeretközvetítés mellett kiemelten fontosnak tartja tanulóinknál az értelem és érzelem egyensúlyát, az „én harmóniáját”.

 

 

Nyílt napok az iskolában 

  1. november 14-15. 

 

SZAKGIMNÁZIUMI OSZTÁLYOK

ágazati képzés (9-12. évfolyam) 

 

1.) Jogszabályi előírások:

  1. évi CXC. törvény a nemzeti köznevelésről 50. §. (1) – (2) bekezdése;
  2. évi CLXXXVII. törvény a szakképzésről;

20/2012. (VIII. 31.) EMMI rendelet a nevelési, oktatási intézmények működéséről;

28/2015 (V.28.) EMMI rendelet 2. sz. melléklete. 

 

2.) Iskolánk az Oktatási Hivatal által közzétett közleményben foglaltak szerint meghatározza tanulmányi területeinek belső kódjait elektronikus formában és megküldi a Felvételi Központnak. Határidő:  2018. október 20. 

 

Iskolánk  tanulmányi területeinek kódjai:

 

 

0345; 0350 tagozatkódok – Egészségügyi ágazati szakképzés- 3 osztály

0325 tagozatkód – Szociális ágazati szakképzés – 1 osztály

 

 

 

0325 – Szociális – 1 osztály

szakgimnázium; 4 évfolyamos; szakgimnáziumi kerettantervek; az első idegen nyelv(ek) a(z) angol vagy

a(z) német; a tanulmányi területre egyéb pszichés fejlődési zavarral (súlyos tanulási, figyelem- vagy magatartásszabályozási zavarral) küzdő, beilleszkedési, tanulási, magatartási nehézséggel küzdő tanulók is jelentkezhetnek; felvétel a tanulmányi eredmények és a magyar nyelvi, és a matematika központi írásbeli vizsga eredménye és a szóbeli vizsga alapján; egészségügyi alkalmassági követelményeknek való megfelelés szükséges; szociális szolgáltatások szakmacsoport; szociális ágazat;

A középiskolai  évfolyamok elvégzésével, valamint  az érettségi végzettség megszerzésével a következő szakképesítés  szerezhető meg: 52-761-01 családsegítő asszisztens

A szakképzési évfolyamok  után  tervezett kimenet a  következő szakképesítés megszerzése: kisgyermek-

gondozó, -nevelő

 

 

0345   Egészségügyi - 1 osztály

szakgimnázium; 4 évfolyamos; szakgimnáziumi kerettantervek; emelt óraszám ágazati szakmai tárgy(ak)

tantárgy(ak)ból; a tanulmányi területen oktatott első idegen nyelv a következő(k egyike): angol, német; a tanulmányi területre egyéb pszichés fejlődési zavarral (súlyos tanulási, figyelem- vagy magatartásszabályozási zavarral) küzdő, beilleszkedési, tanulási, magatartási nehézséggel küzdő tanulók is jelentkezhetnek; felvétel a tanulmányi eredmények, a magyar nyelvi, a matematika központi írásbeli vizsga eredménye és a szóbeli vizsga alapján; egészségügyi alkalmassági követelményeknek való megfelelés szükséges; egészségügy ágazat

A középiskolai  évfolyamok elvégzésével, valamint  az érettségi végzettség megszerzésével a következő szakképesítés  szerezhető meg: 52-720-01 általános  ápolási és egészségügyi asszisztens

A  szakképzési évfolyamok  után  tervezett  kimenet  a  következő szakképesítés  megszerzése:  gyakorló mentőápoló

 

 

 

 

 

0350 – egészségügyi – 2 osztály

szakgimnázium; 4 évfolyamos; szakgimnáziumi kerettantervek; az első idegen nyelv(ek) a(z) angol vagy

a(z) német; a tanulmányi területre egyéb pszichés fejlődési zavarral (súlyos tanulási, figyelem- vagy magatartásszabályozási zavarral) küzdő, beilleszkedési, tanulási, magatartási nehézséggel küzdő tanulók is jelentkezhetnek; felvétel a tanulmányi eredmények és a magyar nyelvi, és a matematika központi írásbeli vizsga eredménye és a szóbeli vizsga alapján; egészségügyi alkalmassági követelményeknek való megfelelés szükséges; egészségügy szakmacsoport; egészségügy ágazat;

A középiskolai  évfolyamok elvégzésével, valamint  az érettségi végzettség megszerzésével a következő szakképesítés  szerezhető meg: 52-720-01 általános  ápolási és egészségügyi asszisztens

A szakképzési  évfolyamok után tervezett kimenet a következő szakképesítés megszerzése: gyakorló ápoló

 

Szakmai érettségi végzettséget adó érettségire, szakirányú felsőfokú iskolai továbbtanulásra, szakirányú munkába állásra felkészítő, valamint általános műveltséget megalapozó 4 évfolyamos képzés, ahol szakmai elméleti és gyakorlati oktatás is folyik. A 12. évfolyamot követően, az Országos Képzési Jegyzékben meghatározottak szerint az utolsó középiskolai évfolyam elvégzéséhez vagy érettségi végzettséghez kötött, a szakmai érettségi vizsga ágazatához tartozó szakképesítés szakmai vizsgájára történik a felkészítés.

 

Intézményünk az érdeklődő általános iskolás tanulók és szüleik számára évente nyílt napot szervez, amelyen tájékoztatást nyújt az intézménybe való bekerülés lehetőségeiről, az iskolában folyó oktató-nevelő munkáról és az igénybe vehető szolgáltatásokról. Az intézmény a nyílt nap időpontját, programját legkésőbb október

01-jéig nyilvánosságra hozza.

 

3.) Iskolánk a felvételi tájékoztatóban meghatározza a felvételi eljárás rendjét és közzé teszi a közoktatás információs rendszerében. Határidő: 2018. október 20.

 

 

 

A felvételi eljárás rendje:

Központi írásbeli felvételi vizsga matematikából és magyarból 50 %-ban, az általános iskolából hozott

eredmények (7. év vége és 8. félév magyar nyelv, irodalom, történelem, idegen nyelv, matematika, fizika, biológia tantárgyak osztályzatai) pontjai alapján 25 %-ban számít a felvételi pontokba, valamint a szóbeli meghallgatás 25 %-ban kerül beszámításra.

 

(Központi írásbeli eredménye (max. 50 pont) 80 – 100 = 50 pont; 60 – 79 = 40 pont; 40 – 59 = 30 pont; 20

– 39 = 20 pont; - 19 = 10 pont; Hozott pontok (max. 25 pont) 4,75 – 5,00 = 25 pont; 4,25 – 4,75 = 20 pont;

3,75 –4,25 = 15 pont; 3,25 – 3,75 = 10 pont; 2,75 – 3,25 = 5 pont; - 2,75 = 0 pont;

Elbeszélgetés (max. 25 pont)

Összesen: 100 pont)

A szóbeli elbeszélgetés az iskola Pedagógiai Programjában meghatározott követelményekre épülő témakörei és kérdései alapján, két fő pedagógusból álló bizottság előtt történik. Amennyiben a szóbeli elbeszélgetésen alapos indok miatt nem tud részt venni a tanuló, számukra pót szóbeli elbeszélgetési időpont kerül kijelölésre. A szóbeli elbeszélgetés nyilvános, amelyet az iskola honlapján is kihirdetünk.

 

A felvételizők rangsorolása az elért pontszám alapján történik. Az azonos pontszámot elért tanulók rangsorolását az iskola a következő elvek szerint végzi:

  1. Aki a központi írásbeli felvételin több pontot szerzett
  2. Hátrányos helyzetű, halmozottan hátrányos helyzetű tanuló
  3. Lakóhelye vagy tartózkodási helye Miskolc
  4. Akinek testvére iskolánk tanulója (volt)

 

Központi írásbeli  vizsga időpontja:  2019.  január   19-án  10  órától  (Miskolci  SZC  Ferenczi  Sándor

Egészségügyi Szakgimnáziuma, 3529 Miskolc, Szigethy M. u. 8.)

Pótló írásbeli vizsga időpontja (csak azon tanulók részére, akik alapos ok miatt nem tudtak részt venni az előzőn): 2019. január  24-én 14 órától

Szóbeli elbeszélgetés:  2019.  március  1-jén  12  órától  (Miskolci  SZC  Ferenczi  Sándor  Egészségügyi

Szakgimnáziuma, 3529 Miskolc, Szigethy M. u. 8.)

 

A felvételi eljárás során intézményünk egészségügyi alkalmassági vizsgálatot tart.

 

Alaptevékenységünk közé tartozik a sajátos nevelési igényű tanulók (szakértői bizottság szakértői véleménye alapján mozgásszervi, érzékszervi, értelmi- vagy beszédfogyatékos, több fogyatékosság együttes előfordulása esetén halmozottan fogyatékos, autizmus spektrumzavarral, vagy egyéb pszichés fejlődési zavarral  –  súlyos  tanulási,  figyelem-  vagy magatartásszabályozási  zavarral-  küzdő)  nappali  rendszerű szakközépiskolai nevelése, oktatása.

 

Házirendünk tartalmazza a különleges gondoskodáshoz való jogot. A sajátos nevelési igényű tanuló a tanulmányaival összefüggő mentesítési kérelmét az igazgatónak címezve az osztályfőnöknek adja le. A kérelmeket minden tanév szeptember 15-ig kell leadni. A kérelem elbírálásáról a szülőt 30 napon belül írásban tájékoztatni kell. Az SNI-s diákok számára hetente fejlesztő foglalkozást biztosítunk szakember közreműködésével. A beilleszkedésében, illetve tanulásában nehezített diákokkal korrepetálás keretében foglalkoznak  szaktanáraink.  Speciális  értékelési  szabályok  az  írásbeli  felvételi  vizsgán  és  a  felvételi jelentkezéskor az SNI-s tanulók részére:

 

A központi írásbeli felvételi vizsga jelentkezési lapján kérjük jelölni, ha a tanuló részére kedvezményt kérnek a feladatlapok megírásával kapcsolatban. A jelentkezési laphoz kérjük mellékelni a szakértői bizottság szakvéleményének másolatát, valamint a szülő konkrét mentességre vonatkozó kérelmét.

 

Kedvezményként adható:

- Időhosszabbítás (tantárgyanként max. 30 perc)

- Segédeszköz használat (pl. számológép)

- Az írásbeli dolgozat egy részének értékelése alóli felmentés

(pl. helyesírás értékelése alóli felmentés)

 

A fenti három lehetőség közül kérjük a megfelelőt jelezni!

 

A felvételi jelentkezési laphoz is kérjük, csatolják a mentességi kérelmet, és az azt alátámasztó szakértői vélemény fénymásolatát.

 

4.) A 8. osztályos tanulók központilag, egységes követelmények szerint szervezett írásbelikre közvetlenül intézményünkbe 2018. december 7-ig jelentkezhetnek. A felvételi kérelem a központilag kiadott, a Hivatal által az általános iskolának megküldött jelentkezési lapon történik. A jelentkezési lapot a tanuló általános iskolája küldi meg intézményünknek.

 

5.)  Intézményünk,  mint  egységes  írásbeli  vizsgát  szervező  intézmény  2018.  december  12-  ig  jelzi  a

Hivatalnak a beérkezett írásbeli vizsgákra jelentkezettek alapján a feladatlap igényt.

 

6.) A központi írásbeli vizsga eredményéről 2019. február 07-ig közvetlenül tájékoztatja a vizsgázókat az intézmény, azzal, hogy a vizsga részletes eredményeit tartalmazó Értékelő lapot minden tanulónak átadja! Az értesítés kizárólag ebben a formában történhet meg!

 

 

 

Az iskola biztosítja az írásbeli dolgozatok 8 munkanapon belüli megtekintését 8-16 óra időtartamig, valamint lehetőséget biztosít a dolgozatok fénymásolására is. Továbbá a megtekintés napján a szülők észrevételt tehetnek a javítással kapcsolatosan, mellyel kérhetik a dolgozatok újrajavításának lehetőségét.

 

7.) 2019. március 18-ig az iskola nyilvánosságra hozza az ideiglenes felvételi jegyzéket.

A nyilvánosságra hozatal során a jelentkező személyes adatai akkor alkalmazhatók, ha ahhoz a jelentkező, kiskorú jelentkező esetén a szülő is hozzájárult. A jelentkező, kiskorú jelentkező esetén a szülő kérheti, hogy az általuk megadott egyéni adat (pl. jelige) felhasználásával tegyük közzé az elért eredményeket. A jelentkezési lap aláírása hozzájárulást jelent ahhoz, hogy az elért eredményeket a jelentkező személyes adataival hozzák nyilvánosságra, feltéve, hogy az tartalmazza az e tényre történő figyelmeztetést, továbbá azt a tájékoztatást, hogy az elért eredmények a jelentkező által megadott egyéni adattal is nyilvánosságra hozhatók. Ha a jelentkező egyéni adat alkalmazását kéri, nyilatkozatát és az egyéni adatát a jelentkezési lapra kell ráírnia. Ha az egyéni adat a jelentkezési lapra nem lett rávezetve, az legkésőbb a felvételi eljárás befejezésének napjáig az iskola igazgatójának vagy az általa kijelölt személynek átadható.

 

 

 

8.) A Felvételi Központ 2019. március 28-ig elektronikus formában megküldi a hozzánk jelentkezettek névsorát ABC sorrendben.

 

9.) Az intézmény igazgatója 2019. április 12-ig készíti el az ideiglenes felvételi jegyzéket és azt megküldi a

Felvételi Központnak.

 

10.) A Felvételi Központ egyezteti az elektronikusan és levélben érkezett igazgatói döntéseket, kialakítja a végeredményt az igazgatói döntések és tanulói adatlapok egyeztetése alapján, és elküldi azt a középiskoláknak 2019. április 23-ig. (egyeztetett felvételi jegyzék)

 

11.) Az iskola 2019. április 30-ig megküldi a felvételről vagy az elutasításról szóló értesítést a jelentkezőknek és az általános iskoláknak. A felvételről szóló értesítésben közöljük a beiratkozás pontos időpontját, módját. A beiratkozás ideje: 2019. június 21.

 

12.) 2019. május 06 – augusztus 31. között rendkívüli felvételi eljárást kell tartani, ha az általános felvételi eljárás keretében a felvehető létszám 90%-ánál kevesebb tanulót vettek fel.

 

 

 

13.) A felvételi kérelem elutasítása esetén a szülő jogorvoslati eljárást kezdeményezhet, kérelmét az iskola igazgatója továbbítja a fenntartónak. Határidő:  2019. május 17. A fenntartó 2019. június 1-ig lefolytatja a jogorvoslati eljárást a benyújtott kérelmek alapján.

 

 

 

Az oktatott ágazatok,  a megszerezhető szakképesítések bemutatása

(ágazatonkénti, az érettségi után megszerezhető szakképesítések)

 

Ágazat

megnevezése

Érettségi            után

megszerezhető szakképesítés

Szakképesítés rövid bemutatása

Egészségügyi

Gyakorló ápoló

A gyakorló ápoló munkáját az egészségügyi ellátórendszer

egyes területein az ellátó team tagjaként végzi.

A gyakorló ápoló korszerű elméleti tudással és gyakorlati tapasztalattal rendelkezik, kompetencia szintjének megfelelően, felelősen vesz részt az egészségügyi ellátás megelőző-, gyógyító-, gondozó- és rehabilitációs folyamataiban.

 

Gyakorló

mentőápoló

A Gyakorló mentőápoló a sürgősségi betegellátás területén

tevékenykedik team tagjaként (orvos vagy mentőtiszt irányításával), illetve önállóan vesz részt a betegek mentésében és ellátásában.

A mentés, mentési készenlét, mentési készenlétet igénylő őrzött szállítás esetén, a beteg illetve a sérült feltalálási helyén, vagy szállítása közben sürgősségi ellátást végez, a beteg ellátásában közreműködik. Irányító csoport tagjaként segélyhívószámon érkező és egyéb mentést kezdeményező bejelentéseket fogadja, értékeli, a beteg mentését megszervezi.

Szociális

Kisgyermekgondozó,

-nevelő

A kisgyermekgondozó, –nevelő a 0–3 éves korú gyermekek

ellátását az erre a korosztályra szakosodott gyermekintézményekben önállóan végzi. Felelősséget vállal a rábízott kisgyermekért, gyermekcsoportért, a nevelés folyamatában hozott döntéseiért és nevelői tevékenységének következményeiért. Feladata a 0–3 éves korú gyermekek testi és pszichés szükségleteinek kielégítése, nevelése, fejlődésük támogatása. A mindennapi tevékenysége során a gyermekek szükségéleteinek figyelembevételével alakítja ki a gyermekek életterét, biztosítja a gyermekek önálló tevékenységének feltételeit, a szokások és egészséges életmód kialakulását. Felismerve a kisgyermekek biológiai és pszichés szükségleteit, azokat egyénre szabottan elégíti ki.

 

 

 

A szakgimnáziumi tanulmányokat folytató tanuló

  1. a) a nemzeti köznevelésről szóló évi CXC. törvény (a továbbiakban: Nkt.) 12. § (1) bekezdése

alapján érettségi   végzettséghez   kötött,   a   szakmai   érettségi   vizsga   ágazatához  tartozó,  hiány- szakképesítésnek minősülő szakképesítés  szakmai vizsgájára felkészítő tizenharmadik évfolyamon,

 

  1. b) az  12.  §  (4)  bekezdése  alapján érettségi  végzettséghez  kötött,   a  szakmai   érettségi  vizsga ágazatához nem tartozó – a tizenharmadik vagy tizennegyedik évfolyam valamelyikére vonatkozóan hiány- szakképesítésnek minősülő – szakképesítés  szakmai vizsgájára felkészítő tizennegyedik  évfolyamon jogosult ösztöndíjra.

 

A második szakképesítés megszerzésére irányuló felkészítés csak az első szakképesítés megszerzését követően kezdhető meg.

A tanuló attól az évtől kezdődően, amelyben iskolai rendszerű szakképzésben az első szakképesítését megszerezte, új tanévet a második szakképesítés megszerzésére irányuló képzésben kizárólag felnőttoktatásban kezdhet.

A felnőttoktatásra történő beiratkozásnál be kell mutatni a jelentkező személyi igazolványát, lakcímkártyáját és a jelentkező által elvégzett, a bemenethez szükséges iskolai évfolyamokról kiállított bizonyítványt.

OM:203060
TELEPHELYKÓD: 007
3529 Miskolc,
Szigethy Mihály u. 8.
Levelezési címünk: 
3515 Miskolc-Egyetemváros 
Pf.: 1
Tel:(46)555-376,508-095
Fax: 507-980
Nyitvatartási idő:
H-P 6:00-21:00
Ügyfélfogadási rend:
KEDD 7:30-15:30
CSÜTÖRTÖK 7:30-15:30

 

mail@ferenczi.hu

Részletes elérhetőség

A tanév fontosabb eseményei

NYOMKÖVETÉS
Kedves Diákok!
Igényelt diákigazolványotok
elkészültét, az alábbi
linken tudjátok ellenőrizni.
DIÁKIGAZOLVÁNY
A főmenüben, az Információ alatt is megtalálható.