Főoldal

Miskolci Egyetem Ferenczi Sándor Egészségügyi Technikum 

3529 Miskolc, Szigethy Mihály u. 8.

OM : 203391, telephelykód : 001

Levelezési címünk: 3515 Miskolc-Egyetemváros Pf.: 1

Telefon:(46)555-376,508-095 Fax: 507-980

Információ: mail@ferenczi.hu

Felnőttképzési nyilvántatási szám: 05/0100/04 

Nyitvatartási idő:

H-P 6:00-18:00

Ügyfélfogadási rend:

Kedd 7:30-15:30

Csütörtök 7:30-15:30

Tanítási szünetekben

Nyitvatartási idő:

H-P 7:00-16:00

Ügyfélfogadási rend:

Szerda 8:00-12:00

Elérhetőségeink

Tanulmányok

Beiskolázás, felvételi, érettségi, szakképzés, felnőttképzés, továbbképzés?
Minden, amit tudnod kell.
Tovább olvasom...

Dokumentumok

Jelentkezési lapok, nyilatkozatok, igazolások, kérelmek, egyebek.
Tovább olvasom...

Elérhetőségek

E-mail, posta, térkép, facebook..
Tovább olvasom...

FONTOS INFORMÁCIÓK

Thursday, 12 March 2020 10:56

Koronavírussal kapcsolatos tájékoztatás

Tisztelt Szülők! Kedves Tanulók!

A Kormány által kiadott tájékoztatás alapján a koronavírus helyzettel összefüggő legfontosabb megelőző intézkedéssekkel kapcsolatos feladatok miatt az intézmény az alábbi döntéseket hozza:

  • Az iskola 100 főnél nagyobb tömeget megmozgató minden közös iskolai programot határozatlan ideig lemond, ilyen programokon diákjaival nem vesz részt. Így a 2020. március 13-án tervezett március 15-i ünnepség átszervezésre került videós műsorra, melyet az osztályok osztálytermekben néznek meg 09:00 órától – 09:40 óráig, KOKÁRDA viselése kötelező!
  • Ezen idő alatt külföldi projektekre nem küldünk ki diákokat, az Erasmus+ projekt felfüggesztésre került. A hazaérkező diákok hatóság általi karanténba kerülnek. Dolgozunk azon partnercégünkkel, hogy a projekt későbbi időpontban megvalósulhasson.
  • Kérjük a szülőket, hogy akik bármilyen módon kapcsolatba léphettek fertőzött személlyel itthon vagy külföldi tartózkodásuk során, azok maradjanak otthon, haladéktalanul hívják fel háziorvosukat és kövessék az ő utasításait.

Kérjük a szülőket és a tanulóinkat arra, hogy a koronavírus terjedésének minél jobb megelőzése végett fokozottan tartsák be az ajánlott megelőzési szabályokat!

  • Intézményünkben kézfertőtlenítési pontokat jelöltünk ki, kérjük tanulóinkat, hogy ezeket a pontokat lehetőség szerint minél több alkalommal keressék fel!

 

Miskolc, 2020. március 12.

                                                                           Zsúdel Antónia Orsolya sk.

                                                   intézményvezető

 

 

Ajánlott megelőzési szabályok

Fontos tudni, hogy a koronavírus (az influenzához hasonlóan) cseppfertőzéssel terjed

A koronavírus ugyanúgy terjed, mint az influenza, cseppfertőzéssel, vagyis az orrból vagy szájból származó apró cseppeken keresztül terjed emberről emberre. A vírus tehát köhögéssel, tüsszentéssel, kilégzéssel kerül a környezetbe. Ezért is fontos több mint 2 méter távolságra maradni a megbetegedett személyektől és betartani az alapvető higiéniai szabályokat, mert azzal megfertőződhet valaki, hogy a cseppekkel szennyezett tárgyakhoz vagy felületekhez ér, majd a szeméhez, orrához vagy szájához nyúl.

A megelőzéshez a legfontosabb óvintézkedések

Néhány egyszerű higiénés szabály betartásával jelentősen csökkentheti az esélyét annak, hogy elkapja a fertőzést

-Ne menjen olyan környezetbe, ahol nagy a valószínűsége a fertőzésnek! Ezért is fontos, hogy ne utazzon most például a gócpontnak számító Észak-Olaszországba vagy olyan más területekre, amiről már tudni lehet, hogy sok a fertőzött. 

-Kerülje a szoros kapcsolatot olyan személlyel, aki vírushordozó lehet, mert pl. a közelmúltban valamely külföldi fertőzött területen járt!

-Alaposan és gyakran mosson kezet!  Lehetőleg szappanos vízzel vagy legalább 60% alkoholtartalmú kézfertőtlenítővel tisztítsa meg a kezét! Ügyeljen a körmei alatti, és az ujjai közötti területekre is!

-Szellőztessen gyakran! Ez vonatkozik az otthonra, az irodákra, minden zárt térre.

-Köhögéskor és tüsszentéskor takarja el az orrát és száját zsebkendővel, utána dobja ki a zsebkendőt és mosson kezet!

-Kerülje el a köhögő, légúti tüneteket mutató embereket, a nagy tömeget!

-Lázas beteggel lehetőség szerint kerülje az érintkezés minden formáját!

-A megszokott érintkezési, üdvözlési formákat, például a kézfogást, a puszit, a baráti ölelést tanácsos mellőznie.

-Fordítson fokozott figyelmet immunrendszere erősítésére, pl. fogyasszon elegendő vitamint!

-Ha Ön egészséges, az arcmaszk használata önmagában nem előzi meg a fertőzést.

-Az arcmaszk a megbetegedetteknek ajánlott, hogy ne terjessze a vírust egy-egy tüsszentéssel vagy köhögéssel!

El lehet kapni a betegséget olyan személytől, akinek nincsenek tünetei?

A betegség terjedése főleg a fertőzött személyek által kiköhögött, kilélegzett cseppeken keresztül történik. Annak a kockázata, hogy olyasvalakitől kapjuk el a betegséget, akinek egyáltalán nincsenek tünetei nagyon alacsony. Ugyanakkor, sok betegnél csupán enyhe tünetek jelentkeznek. Ezért elképzelhető, hogy olyasvalakitől kaphatjuk el a betegséget, akinél csupán enyhe köhögés jelentkezik és nem érzi betegnek magát.


kozszolgmivk badgesmartisiwsanyasag56749351 2446849471991768 1401098686498340864 ndiakig